SPOSOBY OPIEKI NAD OSOBAMI, ABY ZARABIAĆ PIENIĄDZE.

Teraz świat biznesu może być często dość mocno odcięty. Aby odnieść sukces, musisz na ogół stąpać po innych. To pies jedzący psa, a jeśli nie zepchniesz konkurencji na bok, to oni zabiorą Twoich klientów, a Twoje zyski za jednym zamachem spadną. Nic dziwnego, że nie jest to świetny wybór kariery dla wszystkich. Jeśli jesteś bardziej empatyczny, może się okazać, że będziesz bardziej zamożny i zadowolony w innej dziedzinie. Tak więc, aby zacząć we właściwym kierunku, oto kilka mądrych porad zawodowych dla osób opiekujących się osobami.

Spis treści

Korzystanie z empatii dla Twojej przewagi.

Empatia jest umiejętnością rozumienia i dzielenia się uczuciami innych i może być niezwykle błyskotliwą umiejętnością, którą można wykorzystać w różnych rolach zawodowych. Teraz każdy może ocenić, jak czułby się w danej sytuacji i jak zareagowałby na dane wydarzenia. Ale potrzebujesz pewnego poziomu empatii, aby móc zrozumieć działania innych, które różnią się od Twoich własnych, żeby naprawdę postawić się w ich sytuacji. Ci, którzy są w stanie to zrobić, powinni wykorzystać to na swoją korzyść. Ogólnie uważa się, że jest to tylko umiejętność społeczna i coś, co może pomóc ci być bardziej przyjazną osobą. Coś, co pomoże ci nawiązać więź z innymi, zaprzyjaźnić się i wspiąć się po drabinie społecznej.

Ale wierzcie lub nie, możecie zrobić karierę również z empatii.

Oczywiście teraz, zrozumienie innych nie jest równoznaczne z tym, abyś mógł przeżyć. Ale jest to istotna umiejętność, która może pomóc Ci odnieść sukces w wielu różnych rolach.

Pielęgniarstwo.

Kariera medyczna wymaga empatii, aby odnieść sukces. Jednakże, rola w dziedzinie, która ma tendencję do wzywania do empatii, ma tendencję do pielęgniarstwa. Jasne, chirurdzy i konsultanci mogą angażować się w kontakty z pacjentami w celu poinformowania ich o stanie ich zdrowia lub w celu przeprowadzenia procedur, które rozwiążą ich problemy. Ale pielęgniarki to osoby, które komunikują się z pacjentami i ich rodzinami przez całe doświadczenie medyczne – od momentu przejścia przez drzwi szpitala do momentu wypisania ich do domu. Jeśli to przemawia do Ciebie, rozważ taką pracę.

Trener życia.


Teraz trener życia nie jest najbardziej znaną karierą zawodową. Nie jest to generalnie coś, o czym dzieci mówią, że chciały być, kiedy dorosną, w przeciwieństwie do ról takich jak “policjant”, “tancerz baletowy”, czy “strażak”. Ale jest to niezwykle satysfakcjonująca kariera, w której można zobaczyć, jak pomagasz innym. Kiedy jesteś trenerem życia, tworzysz silną więź z klientami, pomagając im w pełni wykorzystać ich potencjał. Musisz być entuzjastyczny, pozytywny i optymistyczny. Musisz wypełnić ich poczuciem własnej wartości i otworzyć ich oczy na ich mocne strony, możliwości i obszary wiedzy.

Tak więc, jeśli jesteś osobą troskliwą i empatyczną, miejmy nadzieję, że ten artykuł pomógł pobudzić Twoją wyobraźnię i dał Ci kilka pomysłów do realizacji.