Sposób na otwarcie wina bez korkociągu

Wielką przyjemnością jest napić się dobrego wina z ukochaną osobą bądź przyjaciółmi. Obecnie duży wybór win różnego rodzaju i różnego pochodzenia sprawia, iż każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Problem jednak pojawia się, gdy rozkoszujemy się winem poza domem. Powstaje wtedy problem, jak poradzić sobie z otwarciem butelki pomimo braku korkociągu. Poniżej przedstawione są świetne sposoby na to, jak z pomocą innych przedmiotów możemy otworzyć butelkę wina.

Spis treści

Otwarcie wina za pomocą narzędzi

W przypadku braku korkociągu, możemy posłużyć się narzędziami takimi jak wkręt oraz kombinerki. Należy wkręcić wkręt w korek, a następnie objąć ów wkręt kombinerkami i delikatnie, lecz zdecydowanie go wyciągnąć. W tym przypadku korek powinien puścić a my możemy się delektować winem. Możemy również w tym celu użyć śrubokrętu. Delikatne wkręcenie śrubokrętu w głąb korka, a następnie podważenie go pod odpowiednim kątem powinno załatwić sprawę. Gdy żadne z powyżej wymienionych narzędzi nie wchodzi w grę, pozostaje nam opcja z nożyczkami. Jedno ostrze powinniśmy wbić w korek, a drugie ostrze ustawione prostopadle powinno być odkręcane pod kątem, który pozwoli nam wyciągnąć korek.

Otwarcie wina z pomocą pilnika do paznokci

Zdarzyć się może sytuacja, gdzie nie mamy dostępu do żadnych narzędzi. Jeżeli jesteśmy w gronie kobiecym, któraś towarzyszka na pewno będzie miała przy sobie pilnik do paznokci. W tej sytuacji zasada działania jest identyczna jak w przypadku śrubokręta.

Otwarcie wina używając buta

Kolejnym pomysłowym sposobem na dostanie się do wnętrza butelki z winem jest użycie buta oraz ściany. W tym przypadku zamkniętą butelką wkładamy do buta w taki sposób, by dno butelki było na miejscu pięty. Następnie tak wyposażonym butem należy z determinacją uderzać o ścianę. Po kilku minutach korek powinien odstąpić na pare centymetrów co pozwoli nam złapać go oraz wyciągnąć rękami.

Otwarcie wina za pomocą sztućców

Kolejnym prostym i skutecznym sposobem jest wbicie noża w korek, a następnie zakleszczenie go pod kątem prostym z widelcem. Następnie należy widelcem kręcić w jedną stronę, co pozwoli nam odkręcić korek. Sposób prosty, bardzo skuteczny i szybki.

Otwarcie wina za pomocą zapalniczki

Osoby mające przy sobie zapalniczkę, również nie powinny mieć problemu z otwarciem wina. Jeżeli odpowiednio długo będziesz podgrzewać szyjkę butelki, korek sam pod wypływem temperatury wyskoczy. Należy jednak w tej sytuacji zachować ostrożność by przypadkiem butelka nie pękła.

Jak widać, istnieje szereg ciekawych i innowacyjnych sposobów pozwalających napić się wina nawet wtedy, gdy nie mamy pod ręką korkociągu. Wystarczy odrobina inwencji twórczej i szczypta pomysłowości.

Źródło: https://www.magazynprzestrzen.pl/dom/jak-otworzyc-wino-bez-korkociagu