Trądzik młodzieńczy – kosmetyki w ofercie Nanili

Trądzik młodzieńczy jest popularną chorobą skóry diagnozowaną u osób w okresie dojrzewania. Choroba daje o sobie znać zaskórnikami, grudkami i ropnymi krostkami głównie na twarzy, ale często zmiany trądzikowe obejmują jeszcze dekolt oraz plecy. Trądzik na szczęście da się wyleczyć, a pomaga w tym odpowiednia, profesjonalna pielęgnacja skóry i zmiana codziennych nawyków.

Jakich kosmetyków potrzebuje cera trądzikowa?

Do złuszczania martwego naskórka, którego nadmiar może prowadzić do zaostrzenia się choroby najlepszy będzie peeling enzymatyczny. Jest to peeling, który nie ściera mechanicznie martwego naskórka, tylko go delikatnie złuszcza dzięki enzymom. W Hydro Enzyme Peel od Nanili Professional za usuwanie naskórka odpowiada papaina, natomiast kwas lewulinowy i hinokitiol zapewniają wyciszenie stanów zapalnych oraz działanie bakteriostatyczne, dzięki czemu trądzik się zmniejsza i nie rozprzestrzenia na kolejne obszary skóry. Do codziennego stosowania odpowiedni będzie delikatny żel micelarny z oczarem wirginijskim i ekstraktem z zielonej herbaty, który nie tylko dokładnie oczyści skórę, ale również usunie makijaż.

Przy trądziku młodzieńczym absolutnie nie powinno się przesuszać cery, bo wbrew popularnym opiniom, nie usuwa problemu, a jedynie go nasila. Skóra z trądzikiem musi być dobrze nawilżona, ale krem nie powinien być zbyt ciężki, bo może wtedy sprzyjać powstawaniu nowych zmian zapalnych. Przyda się natomiast ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, dlatego warto sięgnąć po krem z kwasem laktobionowym, który jest silnym antyoksydantem. Przed wysuszeniem podrażnionej cery skutecznie chroni także olej abisyński.

Kosmetyki gabinetowe

Trądzik warto leczyć nie tylko w domu, ale również w gabinetach kosmetycznych pod okiem profesjonalisty. Serie gabinetowe charakteryzują się silniejszym działaniem, dlatego nie powinno się takich kosmetyków aplikować samodzielnie w domu. Bardzo dobre efekty w leczeniu trądziku dają peelingi chemiczne, które usuwają zrogowaciałą warstwę naskórka i regulują wytwarzanie sebum przez gruczoły łojowe, a poprawę widać zwykle już po pierwszym zastosowaniu. Profesjonalista w gabinecie dobiera składniki aktywne na zasadzie synergii ich działania, uzyskując spektakularne efekty terapii personalizowanych. Po peelingu warto podrażnioną skórę potraktować maską L-Mask Nanili Professional, która dogłębnie nawilża i wygładza – podczas zabiegu nakłada się grubą warstwę preparatu i bardzo szybko można poczuć jej łagodzące działanie..

Dodatkowo przy zmianach grudkowych i zapalnych warto sięgnąć po specjalne ampułki do pielęgnacji skóry. Ampułka do cery trądzikowej koncentruje się na ograniczeniu rozwoju drobnoustrojów na skórze, bo to  właśnie bakterie odpowiadają za nasilenie objawów choroby – kwas lewulinowy i hinokitiol znajdujące się w ampułce hinolinic vial pomagają wyciszyć stany zapalne oraz wykazują silne działanie bakteriostatyczne.