Styl casual, czyli w co się ubrać?

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się, że coś jest w stylu casual. Co zatem oznacza to pojęcie i jakie kryteria powinien spełniać nasz outfit, aby można było okrzyknąć go mianem casualowego? O tym powiemy sobie w przedmiotowym artykule.

Czym jest casual?

Zaczynając od wyjaśnienia znaczenia słowa casual, możemy powiedzieć, że w języku angielskim oznacza ono codzienny. W związku z powyższym, odnosząc to określenie do stylu casual w modzie naszym oczom ukazują się stylizacje codzienne, nieformalne, dające dużą swobodę i zapewniające poczucie komfortu. Tego typu outfity świetnie sprawdzają się zarówno na uczelni, podczas prywatnych wyjść w gronie znajomych, jak i w pracy. W przypadku tego ostatniego rzecz jasna z zastrzeżeniem, że w danej firmie nie obowiązuje dress code. Warto mieć na względzie fakt, że określenie jakim jest styl casualowy nie może być odnoszone do każdego typu odzieży, który zwykliśmy nosić na co dzień. Przykładem mogą być stylizacje sportowe, gdzie prym wiedzie bluza z kapturem. Nawet, jeżeli dana osoba ubiera się tak na co dzień, nie może ona przypisywać swoim stylizacjom miana casualowych. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że w stylu casual chodzi o to, aby w szykowny sposób zestawić ze sobą wygodę przypisaną odzieży sportowej oraz elegancję.

Zobacz również:  Sposób na otwarcie wina bez korkociągu

Jaka odzież idealnie sprawdzi się w stylizacjach casualowych?

Tak naprawdę styl casual daje bardzo szerokie pole do popisu jeśli chodzi o kompletowanie stylizacji. Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, niezbyt dobrze widziane będzie wkładanie na siebie bluzy z kapturem, ale jeżeli postawimy na elegancką bluzkę zestawioną z dżinsami oraz sportowym obuwiem, wówczas z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że prezentujemy styl casual. Jeżeli mowa o kolorach, to tutaj panuje pełna dowolność. Możemy nosić się w ciemnych barwach, łączyć je z pastelami lub od stóp do głów ubrać się na kolorowo. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji i upodobań. W tym stylu możemy zestawiać ze sobą elementy garderoby, które pozornie do siebie nie pasują. Mowa tu np. o dresowych spodniach połączonych z bluzką koszulową i czółenkami czy eleganckiego płaszcza łączonego z równie elegancką torebką i butami typu trampki czy tenisówkami.

Zobacz również:  Namioty na imprezy - wynająć, czy kupić?

Gdzie szukać inspiracji do tworzenia kreacji w stylu casual?

Jeżeli samodzielne tworzenie stylizacji przychodzi nam z trudnością, wówczas z powodzeniem możemy szukać inspiracji w sieci czy różnorodnych gazetach. Blogi modowe to jedne z podstawowych miejsc, które pozwolą nam znaleźć idealne dla nas zestawienia. Oczywiście, jeżeli dysponujemy odpowiednią ilością środków, zawsze istnieje opcja wybrania się do stylisty.

Więcej informacji o stylu casual: https://stylowymag.pl/co-to-jest-casual-41262