7 Topowych gadżetów samochodowych.

Wraz z pojawieniem się w ciągu roku na drogach Wielkiej Brytanii Towarzystwa Producentów i Handlowców Samochodów (Society of Motor Manufacturers and Traders), które ujawnia, że liczba samochodów na drogach Wielkiej Brytanii rośnie o prawie 600 000, wielu z nas spędza w naszych samochodach coraz więcej czasu na podróżowaniu. Wszyscy chcemy najlepszych wrażeń z jazdy, co prawda większość nowych samochodów jest wyposażona w najnowocześniejszą technologię, ale jeśli masz starszy samochód lub bardziej przystępny cenowo model, nie musisz o tym zapominać, tutaj pokażemy siedem najlepszych gadżetów samochodowych, które możesz zmieścić w swoim samochodzie.

Spis treści

Synchronizuj smartfon z samochodem za pomocą adaptera samochodowego Bluetooth.

Adaptery samochodowe Bluetooth są przystępnym cenowo gadżetem dla handlu detalicznego samochodem od £10 i zapewniają możliwość synchronizacji smartfona z samochodem, aby można było odtwarzać muzykę z samochodu przez głośnik samochodowy i wykonywać połączenia bez użycia rąk. Możesz powiązać to urządzenie ze swoim smartfonem, co oznacza, że za każdym razem, gdy wsiądziesz do samochodu, urządzenia automatycznie się połączą, dzięki czemu adapter Bluetooth stanie się bardzo łatwym i wygodnym w użyciu gadżetem. W zależności od modelu samochodu, przed dokonaniem zakupu, adapter Bluetooth podłączy się do gniazda zapalniczki lub do portu audio, dlatego sprawdź, który typ pasuje do gniazd w samochodzie.

Kamera cofania.

Jeśli chcesz dodatkowego bezpieczeństwa, kamera cofania może być doskonałym dodatkiem do gadżetów samochodu, oczywiście nigdy nie należy polegać wyłącznie na kamerze, ale jest w stanie zobaczyć, co jest z tyłu może z pewnością pomóc w ciasnych miejscach. Kamery cofania często wyposażone są w czujniki ruchu w martwym polu, które ostrzegają Cię, jeśli jedziesz za blisko obiektu, osoby lub ściany, zapobiegając w ten sposób prawdopodobieństwu wypadku samochodowego. Niektóre kamery cofania są obecnie dostępne nawet w trybie nocnego widzenia, dzięki czemu mogą być używane bez względu na porę dnia.

Uzyskaj uchwyt na smartfon i użyj smartfona jako Satnav.

Smartfony z aplikacjami nawigacyjnymi dostępnymi do pobrania dla wielu z nas używają naszych telefonów jako Satnav. Uchwyt na smartfon pozwoli kierowcy zamontować telefon do przedniej szyby lub deski rozdzielczej, tak aby mógł on bezpiecznie i przejrzyście śledzić instrukcje nawigacyjne na ekranie telefonu. Podczas korzystania ze smartfona jako satnav zaleca się, aby umieścić telefon na bezpiecznej wysokości, dlatego nie będzie odwracać uwagi od przychodzących tekstów lub połączeń, które mogą odwracać uwagę od drogi, co może mieć druzgocące konsekwencje.

Na pierwszym miejscu postaw bezpieczeństwo dzięki ciśnieniomierzowi do opon.

Kluczowe jest monitorowanie ciśnienia w oponach, z czasem opony samochodu będą spuszczać powietrze, dlatego należy sprawdzać opony co najmniej raz w miesiącu. Czujnik ciśnienia w oponach pomoże Ci kontrolować opony, poprawić Twoje bezpieczeństwo i zaoszczędzić potrzebne pieniądze przy lepszym zużyciu paliwa. Jeżeli nie jesteś pewien, jakie ciśnienie w oponach powinno być podane w samochodzie, informacje te powinny znajdować się w drzwiach kierowcy lub pasażera lub w instrukcji obsługi pojazdu, w zależności od tego, jakim samochodem jeździsz.

Nie daj się złapać w wypadku, zainwestuj w Dash Cam.

Kamery Dash cams to małe kamery, podobne do kamer internetowych, które mogą być dołączone do samochodu i stały się znacznie bardziej popularne w ostatnich latach, zwłaszcza wraz ze wzrostem liczby wypadków samochodowych, stanowią materiał filmowy o wszelkich incydentach, które mogą pomóc w dowodach na roszczenia ubezpieczeniowe lub przypisanie odpowiedzialności za wypadki. Jeśli masz wypadek, który nie jest twoją winą, warto dowiedzieć się, jak złożyć wniosek o odszkodowanie z tytułu wypadku samochodowego, jak wielu ekspertów prawnych zaoferuje swoje usługi. Należy pamiętać o prawidłowym zamocowaniu jej na desce rozdzielczej w pojeździe, aby zapobiec jej wypadnięciu lub rozpraszaniu uwagi podczas jazdy po drodze, a także o ustawieniu kamery w miejscu, które nie utrudnia widzenia, ponieważ nie chcemy, aby gadżet, którego celem jest zarejestrowanie wypadku, był w rzeczywistości przyczyną wypadku samochodowego.

Zwalcz złodziei samochodów za pomocą urządzenia śledzącego GPS.

Kradzieże samochodów są niestety coraz częstsze, jednak zakup i zamontowanie urządzenia śledzącego GPS w samochodzie pomoże śledzić samochód w przypadku jego kradzieży, pomagając w dochodzeniach policji i pomagając w odzyskaniu samochodu z powrotem do ciebie. Dostępne są różne modele, mogą być przenośne, które mogą być podłączone do samochodu lub podłączone do prądu silnika! Teraz możesz nawet dostać urządzenia śledzące, które powiadomią Twój smartfon o nietypowej aktywności samochodu.

Przenośny rozrusznik.


Wszyscy nienawidzą awarii samochodu, który nie odpala, szczególnie na obszarach wiejskich, gdzie nie ma nic w pobliżu, dlatego można uniknąć ryzyka utknięcia poprzez trzymanie przenośnego rozrusznika w samochodzie. Każdy samochód jest inny i będzie wymagał różnych starterów w zależności od mocy samochodu, ta informacja powinna być podana na produkcie, więc upewnij się, że dokładnie to ten rozrusznik. Jeśli nie jesteś pewien, jak działa bateria samochodowa lub jak używać przenośnego rozrusznika, ważne jest, aby zbadać to jak najszybciej, jak to możliwe, posiadając cały sprzęt i żadna sytuacja nie jest ci straszna.

Technologia rozwija się w alarmującym tempie i zawsze pojawiają się na rynku nowe gadżety samochodowe, uważaj na najnowsze trendy, aby ich nie przegapić! Kto by pomyślał wiele lat temu o elektrycznych oknach, głosie aktywowanym, że będą powszechne. Z gadżetów samochodowych możliwości są teraz nieskończone, co sprawia, że jest to bardzo ekscytujący czas dla przemysłu motoryzacyjnego.