3 OPCJE BEZPIECZEŃSTWA DANYCH BUDŻETU DLA MAŁYCH FIRM

940

Jako właściciel małej firmy, może być trudno utrzymać bezpieczeństwo Twoich danych. Po prostu nie masz środków na wynajęcie agencji bezpieczeństwa w celu ochrony Twoich danych. Nie oznacza to jednak, że nie masz możliwości zapewnienia bezpieczeństwa poufnych danych. Rozważ następujące opcje bezpieczeństwa danych, które pasują do Twojego małego budżetu biznesowego.

Przełącz się na bezpieczną platformę.

Nie wszystkie platformy usług internetowych są jednakowe, więc upewnij się, że wybrałeś jedną, taką jak Amazon Web Services (AWS), która gwarantuje bezpieczeństwo dołączone do każdego pakietu.

Firmy ze wszystkich branż wykorzystują tę popularną platformę do przechowywania baz danych informacji.

Amazon Web Services zapewnia model współodpowiedzialności za bezpieczeństwo, co oznacza, że automatycznie zapewnia ochronę pamięci masowej, baz danych, sieci i komputerów na swoim urządzeniu. Jednak to do klienta nadal należy zapobieganie naruszeniom.

Niestety, ten wspólny model odpowiedzialności doprowadził w przeszłości do niefortunnych incydentów hakerskich. Jednym z takich przykładów jest uzyskanie przez napastników dostępu do danych z firmy o nazwie Code Spaces. Żądali pieniędzy w zamian za kontrolę konta, a gdy przestrzenie kodowe odmówiły, atakujący usunął wszystkie informacje o firmie. Aby temu zapobiec, dowiedz się, w jaki sposób korzystać z AWS i jak skonfigurować najlepsze praktyki bezpieczeństwa.

Zobacz również:  Audio Guide - czy warto?

Szkolenie pracowników.

Pracownicy są winni za wiele największych i najgorszych naruszeń danych w historii firmy. W badaniu przeprowadzonym w 2016 r. stwierdzono, że 55 proc. pracodawców stwierdziło, że ich firma dopuściła się poważnego naruszenia bezpieczeństwa z powodu zaniedbania ze strony pracownika. Dlatego też szkolenie pracowników jest jednym z najlepszych kroków, jakie można podjąć, aby zapobiec niepożądanym wyciekom danych.

Zrób to, tworząc politykę regulującą korzystanie z Internetu przez pracowników. Upewnij się, że każdy pracownik używa silnego hasła do swojego konta. Możesz również poinstruować ich, aby nie uzyskiwali dostępu do danych firmy w sieciach publicznych lub w widoku innych osób. Regularnie wysyłaj wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.

Tworzenie kopii zapasowych Twoich danych.


Eksperci szacują, że 62 procent małych firm zapomina o regularnym tworzeniu kopii zapasowych swoich danych. Jeśli jesteś jedną z tych firm i cierpisz z powodu incydentu hackingowego, możesz być w poważnych kłopotach, ponieważ nie będziesz miał dodatkowych kopii informacji.

Zobacz również:  Wizualizacje 3D w Architekturze

Jednym ze sposobów, aby rozwiązać ten problem jest utworzenie systemu, który automatyzuje tworzenie kopii zapasowych danych. Oprócz przechowywania danych w chmurze, należy rozważyć dodanie danych do fizycznego dysku twardego w biurze lub poza lokalizacją, więc zawsze będziesz w stanie uzyskać do niego dostęp. Zaplanuj tworzenie kopii zapasowych danych co najmniej raz dziennie i włącz do nich wszystko, począwszy od dokumentów dotyczących przetwarzania zasobów ludzkich, a skończywszy na plikach z należnościami.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma odniosła sukces w dłuższej perspektywie czasowej, musisz nadać priorytet bezpieczeństwu danych. Nawet jedno małe naruszenie danych może wystarczyć, aby obalić Twoją firmę. Chroń siebie i swoich klientów za pomocą przystępnych cenowo opcji bezpieczeństwa danych.

3 OPCJE BEZPIECZEŃSTWA DANYCH BUDŻETU DLA MAŁYCH FIRM
3 (60.9%) 89 głos[ów]