Quady Polaris na off-road. Czy można chcieć czegoś więcej?

Z quadami Polaris jest jak z każdą marką motoryzacyjną, którą zalicza się do liderów danej branży – albo się ją kocha, albo wprost przeciwnie. Pojazdy spod znaku gwiazdy polarnej nie pozostawiają bowiem nikogo obojętnym. Temat jest o tyle ważki, że mowa jest o maszynach, które swoje kosztują. Nie dzieje się tak jednak bez powodu! Na czym polega cała magia jazdy quadami Polaris na off-roadzie?

Spis treści

Quady Polaris, czyli w wielkim stylu po bezdrożach

Amerykańska marka Polaris słynie z produkcji wysokiej klasy pojazdów ATV i UTV. Za jej sukcesem z pewnością stoi bogate doświadczenie. Już bowiem od kilkudziesięciu lat Polaris dostarcza swoje maszyny dla wojska oraz szeregu służb, takich jak policja, straż pożarna czy GOPR. Przy czym quady Polaris znajdują się na wyposażeniu również polskiej armii!

O tym, dlaczego Polaris jest liderem branży ATV i UTV, świadczy przede wszystkim nowoczesna konstrukcja pojazdów. To dzięki niej maszyny te doskonale radzą sobie w najtrudniejszym terenie – nie są to zwykłe quady rekreacyjne. Są to mocne i potężne pojazdy o survivalowym zacięciu! Co najlepsze, jazda na nich jest niezwykle wygodna! Pod względem niezawodności również przewyższają inne maszyny. Trzeba być jednak świadomym, że to pojazdy, o które trzeba dbać, chociaż w porównaniu do innych quadów i tak są prawie że bezobsługowe.

Duża moc, stabilność i funkcjonalne wyposażenie

Jedną z największych zalet quadów Polaris jest wygodne usadowienie za kierownicą. Nie siedzimy na nim wysoko jak na koniu, co daje świetny komfort jazdy i poczucie bezpieczeństwa. Zawieszenie Polaris to także wyższa półka, dzięki czemu maszyna świetnie wybiera nierówności, co dodatkowo zwiększa wygodę jazdy zwłaszcza z dużą prędkością po szutrowych czy typowo polnych drogach. A prędkość może być duża, bo do dyspozycji w poszczególnych modelach quadów Polaris mamy silniki o mocy około 90 KM i 45 KM.

Quady Polaris to także doskonały układ kierowniczy wyposażony w elektryczne wspomaganie. To również napęd AWD i szereg nowoczesnych systemów jezdnych, takich jak:

  • ADC (system kontroli zjazdu)
  • EBS (system hamowania silnikiem)

Przy czym pomimo tego, że są to maszyny dedykowane na off-road i do pracy w terenie, to posiadają również homologację – można jeździć nimi po drogach publicznych!

Modele quadów Polaris w teren – na co postawić?

Polaris oferuje swoje quady w dwóch seriach:

  • Sportsman
  • Scrambler

W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z maszynami uniwersalnymi, które doskonale nadają się zarówno do jazdy na off-radzie, jak i do pracy w terenie. Z tego też powodu quady Polaris Sportsman są najchętniej wybierane przez różnego rodzaju służby. Natomiast seria Scrambler to oferta skierowana przede wszystkim do pasjonatów off- roadu, którzy potrzebują maszyny radzącej sobie w najtrudniejszym terenie i stawiają na jazdę bardziej wyczynową.

W obu seriach znajdziemy modele (oznaczone literą „S”) o niezwykle szerokim jak na pojazdy UTV rozstawie osi – 140 cm, olbrzymim prześwitem i ultranowoczesnym zawieszeniem, jakie jest stosowane również w pojazdach side by side RZR 1000 Polarisa. Na tym jednak nie koniec, ponieważ quady polaris dostępne są też w różnych pojemnościach.

Pojemności quadów Polaris:

  • Sportsman 570 cm3
  • Sportsman 1000 cm3
  • Scrambler 1000 cm3

Do tego dochodzi bogate opcjonalne wyposażenie i akcesoria, takie jak: wyciągarka, osłony dłoni, grzane manetki, orurowanie przedniej maski, boxy oraz kufry i wiele więcej. Tym samym pojazdy te zarówno pod względem swojej konstrukcji, jak i mocy, komfortu jazdy i dodatkowego wyposażenia, zaliczają się do jednych z najlepszych maszyn, jakie są dostępne na rynku!