Zbity ekran w smartfonie – ile kosztuje wymiana?

W dzisiejszych czasach niemalże nie rozstajemy się z telefonem komórkowym. Towarzyszy nam on podczas wykonywania różnego rodzaju czynności, a dzięki swoim nowoczesnym funkcjom często zastępuje inne urządzenia, takie jak na przykład komputer, aparat fotograficzny czy kalkulator. Ze względu na fakt, że nieustannie nosimy go ze sobą, jest on narażony na przypadkowe uszkodzenia. Zdarza się bowiem, że w wyniku chwili nieuwagi, pośpiechu czy też nieszczęsnego zbiegu okoliczności upuścimy smartfon na podłogę, co skutkować może zbitym ekranem. Gdzie zgłosić się w tej sytuacji i czy naprawa jest droga?

Ile kosztuje wymiana ekranu w smartfonie?

Chociaż wielu z nas dba o swój telefon, zabezpieczając go przed uszkodzeniami, to czasami mimo wszystko dochodzi do sytuacji, w której ekran ulega zniszczeniu. Z takim problemem najlepiej udać się do serwisu, który świadczy usługi naprawy smartfonów. Przed wyborem odpowiedniego warto też poczytać opinie w internecie i zainteresować się cennikiem. Koszt naprawy ekranu w smartfonie może być różny, zależnie od modelu telefonu oraz rozmiaru wyświetlacza. Zwykle waha się w granicach od 150 do 400 zł. Aby nie być zaskoczonym ceną usługi po jej wykonaniu, lepiej dowiedzieć się z góry, ile ona wyniesie.

Jak zabezpieczyć ekran w telefonie?

Oczywiście zamiast naprawiać uszkodzenia, lepiej im zapobiegać. Jak uchronić się więc przed zbiciem ekranu w telefonie? Dobrym sposobem na to jest zabezpieczenie go szkłem hartowanym. Gdy smartfon upadnie na twarde podłoże, może ochronić ono wyświetlacz lub zmniejszyć skalę uszkodzenia. Takie szkło nabyć można w każdym sklepie z akcesoriami do telefonów lub przez internet. Co więcej, w utrzymaniu smartfona w dobrym stanie ważna jest ostrożność. Nie opłaca się kłaść go w miejscu, z którego łatwo może się zsunąć, czy też nosić go z kieszeni, z której może wypaść przy szybszych ruchach. Poza tym warto zaopatrzyć się też w odpowiednie do niego etui.

Jeżeli poszukujesz więcej ciekawostek o telefonach lub o innej tematyce, odwiedź nasz portal z nowinkami internetowymi i zapoznaj się z dostępnymi wpisami!