Deska wolnoopadająca – dlaczego warto ją wybrać?

Deska WC jest bardzo ważnym elementem całego sedesu. Pozwala ona na zachowanie porządku i estetycznego wyglądu całej konstrukcji. Na rynku znaleźć można m.in. deski wolnoopadające. Jakie są ich zalety?

Zamykanie bez trzaskania

Do zdecydowanie najważniejszych zalet deski wolnoopadającej można zaliczyć opcję zamykania jej bez charakterystycznego trzasku. Ten głośny dźwięk jest szczególnie problematyczny w nocy. Deska sedesowa wolnoopadająca zamyka się stopniowo, w całkowitej ciszy. Jej całkowite zamknięcie zajmuje kilka sekund. Wszystko ze względu na specjalne zawiasy zastosowane w konstrukcji produktu, które spowalniają opadanie.

Bezpieczeństwo miski WC

Deska wolnoopadająca zamyka się wolno i nie uderza o miskę WC. Dzięki temu krawędzie całego sprzętu mogą pozostać w pełni bezpieczne. Brak uderzania deską o miskę nawet kilkanaście razy w ciągu dnia sprawia, że cała konstrukcja jest znacznie mniej narażona na uszkodzenia.

To właśnie dlatego takie rozwiązanie poleca się nie tylko do prywatnych domów, lecz także miejsc, w których każdego dnia przebywa kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób. Wówczas częstotliwość korzystania z miski WC staje się znacznie większa.

Deska wolnoopadających dla rodzin z dziećmi

Deska wolnoopadajaca sprawdza się doskonale w przypadku domów, w których mieszkają dzieci. Wówczas zmniejsza się ryzyko przytrzaśnięcia palców malucha podczas zamykania miski WC. Trzeba jednak pamiętać, że zabawa deską wolnoopadającą i opuszczanie jej zbyt często może nadwyrężyć zawiasy. Warto uprzedzić o tym malucha.

Nowoczesne rozwiązanie do funkcjonalnych łazienek

Deski wolnoopadajace podwyższają także standard danego wnętrza. Pozwalają na zachowanie jego wysokiej funkcjonalności. Obecnie miłośnicy współczesnych rozwiązań często nie wyobrażają sobie łazienki bez deski wolnoopadającej. Taki produkt zwiększa komfort korzystania z wyposażenia danego pomieszczenia. Ma to znaczenie zarówno w prywatnych domach, jak i pokojach hotelowych czy nawet biurowcach.