Wózki elektryczne inwalidzkie – komfort i bezpieczeństwo dla osób niepełnosprawnych

Elektryczne wózki inwalidzkie codziennie podnoszą komfort życia i poruszania się każdej osoby niepełnosprawnej. Wyposażone w silnik elektryczny oraz moduł do sterowania, mogą pomóc w swobodnym przemieszczaniu się po przestrzeniach zamkniętych, jak i otwartych. Do tego jednak służą specjalistyczne elektryczne wózki terenowe.

  • Elektryczne wózki inwalidzkie – niezależność ponad wszystko
  • Wózki elektryczne dla niepełnosprawnych – charakterystyka modeli
  • Elektryczne wózki pokojowe – gdzie z nich korzystać?

Spis treści

Elektryczne wózki inwalidzkie – niezależność ponad wszystko

Brak możliwości chodzenia to ogromny problem i zarazem także codzienność wielu osób niepełnosprawnych. Największy kłopot mają osoby z nikłą siłą w ramionach, które uniemożliwiają obsługę standardowego wózka pchanego. Wózek inwalidzki elektryczny jest tego zupełnym przeciwieństwem, gdyż za możliwość poruszania się odpowiada silnik oraz pojemne akumulatory. Dzięki nim wózek elektryczny może pracować nieprzerwanie przez wiele godzin i umożliwiać osobie niepełnosprawnej dotarcie w zasadzie wszędzie tam, gdzie tylko będzie w stanie wjechać.

Wózki inwalidzkie elektryczne są zatem niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Są pomocnikami osób niepełnosprawnych, które nie wyobrażają sobie bez nich codziennego życia, szczególnie gdy choć raz z nich skorzystają i poznają ich wszystkie zalety.

elektryczny wózek inwalidzki z windą

Wózki elektryczne dla niepełnosprawnych – charakterystyka modeli

Praktycznie wszystkie wózki elektryczne inwalidzkie mają szereg podobieństw, lecz także kilka różnic. Zazwyczaj każdy terenowy wózek inwalidzki ma regulowane podłokietniki, miękkie siedziska oraz oparcia, a także ergonomicznie zaprojektowane i zwykle demontowalne podnóżki. W wielu modelach znajduje się również biodrowy pas bezpieczeństwa, który pozwala bezpieczne przemieszczać się w terenie. Na rynku znajdziemy modele standardowe, jak i elektryczne wózki z windą, które umożliwiają osobie niepełnosprawnej sięgnięcie po przedmioty umieszczone znacznie wyżej w domu czy mieszkaniu.

Elektryczne wózki pokojowe – gdzie z nich korzystać?

Tak naprawdę z opisywanego sprzętu można korzystać dosłownie wszędzie  – wózki z napędem elektrycznym, znane jako skutery elektryczne cechują się dużym maksymalnym obciążeniem, a niektóre modele mają także oświetlenie drogowe. Dzięki temu można poruszać się nimi nawet po wyznaczonych ścieżkach i drogach, a także po domowym zaciszu, czy też szpitalu i ośrodku rehabilitacyjnym.