Jak wybrać gąbkę do makijażu?

Gąbka do makijażu to akcesorium, które podbiło świat i kobiece kosmetyczki. Dziś uważana jest za absolutny mus-have. Z jej pomocą można szybko i precyzyjnie rozprowadzić kosmetyki, a przez to wykonać perfekcyjny makijaż. Popularność gąbek do makijażu sprawiła, że na rynku pojawiają się coraz nowsze modele. Jak więc wybrać ten odpowiedni? Czym się kierować podczas zakupów?

Czy gąbka do makijażu jest w ogóle potrzebna?

Przed zakupem gąbki do makijażu warto zastanowić się, czy ona w ogóle jest potrzebna w kosmetyczce. Komu się ona przyda? Będzie ona praktycznym akcesorium dla każdego, kto nawet okazjonalnie wykonuje make-up. Dzięki niej bez problemu można na cerę nakładać kolorowe kosmetyki, które lepiej wtapiają się w twarz i dobrze rozcierają. W efekcie gąbka pozwala uzyskać naturalny makijaż. Warto też podkreślić, że dobrze dobrane akcesorium będzie tym multifunkcjonalnym – aplikować będzie można nim podkłady, sypkie pudry mineralne, róże, bronzery, korektory.

Jaki kształt gąbki wybrać?

Na tagomago.pl/collections/makijaz-akcesoria-gabki-do-makijazu przekonać można się, że gąbka do makijażu dostępna jest w różnych kształtach. Ta najpopularniejsza wygląda jak jajko, którego jeden czubek został zwężony i przypomina stożek. Gąbka w takim kształcie ma najszerszy zakres zastosowań, a także jest łatwa w użytkowaniu, a przez to polecana osobom dopiero stawiającym pierwsze kroki w makijażu. Można nią szybko nałożyć podkład, wykonturować twarz, zaaplikować korektor. Oprócz klasycznego jajka w drogeriach kupić można też beauty blender ze ściętą ścianką, który przeznaczony jest do dokładnego nakładania kosmetyków np. korektora pod oczami czy wykonywania bakingu. Dostępne są również mini gąbeczki, które w każdej sytuacji pozwolą poprawić make- up oraz stożkowe i płaskie beauty blendery.

Z czego wykonywane są gąbki do makijażu?

Gąbki do makijażu na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią. Zazwyczaj jedynymi różnicami, jakie można zauważyć, jest kolor i kształt. Warto jednak pamiętać, że te akcesoria wykonywane są też z różnego rodzaju tworzyw. Materiał wykonania ma natomiast znaczący wpływ na jakość i wygodę użytkowania. Najlepszym wyborem są produkty miękkie i elastyczne, które nie będą wchłaniać nadmiernej ilości kosmetyków. W ostatnich latach prawdziwym hitem są silikonowe gąbki do makijażu, które pochwalić mogą się gładką i miękką strukturą, a także wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Niewygodne w użyciu, a także mało ekonomiczne są natomiast gąbki sztywne i gumowate.