SKIB-MED – poznaj ofertę skuterów dla niepełnosprawnych

Skuter dla niepełnosprawnych to ogromne ułatwienie w kwestii mobilności dla osób, które nie mają możliwości poruszać się samodzielnie na długie dystanse np. w drodze do sklepu czy podczas spacerów. Jego konstrukcja jest połączeniem cech tradycyjnego skutera z elektrycznym wózkiem inwalidzkim. Czym więc różnią się te dwa specjalistyczne urządzenia i w jakiej sytuacji zdecydować się na zakup skutera inwalidzkiego?

Spis treści

Skuter dla niepełnosprawnych, a elektryczny wózek inwalidzki – dla kogo i kiedy

Zdarza się, że skuter dla niepełnosprawnych jest mylony z elektrycznym wózkiem inwalidzkim. Oczywiście oba urządzenia docelowo mają zwiększyć zakres samodzielności i mobilności użytkownika, jednak wybór pomiędzy dwoma urządzeniami jest ściśle związany ze stopniem zaawansowania niepełnosprawności konsumenta. Skuter elektryczny sprawdzi się zatem u osób, które potrzebują pomocy podczas poruszania się na dłuższych dystansach, ale nie wymagają stałej opieki i dodatkowej stabilizacji, jaką zapewnia elektryczny wózek inwalidzki.

Dzięki akumulatorowi o większej pojemności skuter może rozwijać większe prędkości, które jednocześnie są na tyle małe, aby pojazd nie wymaga rejestracji. Skuter dla osób niepełnosprawnych budową przypomina tradycyjny, uproszczony w obsłudze skuter. Stabilność, wygodę i prawidłową postawę zapewnia szerokie siedzisko z podparciem, a prosta w obsłudze kierownica wspomaga prowadzenie. Ponadto pojazd z reguły opiera się na czterech, bądź trzech kołach dostosowanych do zróżnicowanego terenu – skuter sprawdzi się także na nierównym terenie.

CARPO 2 SE XD – propozycja od SKIB-MED na każdy rodzaj terenu

W ofercie SKIB-MED znajdziesz model CARPO 2 SE XD, który idealnie sprawdzi się nawet na górzystym, wymagającym terenie. Skuter charakteryzuje się nadzwyczajną wydajnością, bez ryzyka przegrzania systemu napędowego. Sprzęt rozwija prędkość nawet do 13 km/h, a duże baterie 90Ah pozwalają na pokonywanie imponujących odległości. Zapoznaj się z pozostałymi modelami dostępnymi na SKIB-MED.pl i wybierz odpowiedni dla siebie egzemplarz.

Zwiększamy Twoje możliwości – skutery elektryczne SKIB-MED

Skutery elektryczne to świetna metoda na aktywizację osób niepełnosprawnych i seniorów. Gdy mobilność przestaje być problemem, automatycznie wzrasta poczucie niezależności, wolności i komfort psychiczny. Specjalistyczny pojazd to nieoceniona pomoc dla osób otyłych, z niedowładami lub kontuzjami podczas codziennego poruszania się i wykonywania czynności dnia codziennego. Skuter dla niepełnosprawnych? Tylko w specjalistycznym sklepie ze sprzętem medycznym SKIB-MED.

SKIB-MED – zaufaj profesjonalistom

SKIB-MED to zespół wykwalifikowanych, empatycznych ekspertów gotowych wesprzeć klienta od momentu zainteresowania ofertą, aż po finalizację transakcji. Z uwagi na świadomość, że zakup sprzętu medycznego często wiąże się z silnymi emocjami, SKIB-MED oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji tak, aby sprzęt był jak najlepiej dostosowany do potrzeb przyszłego użytkownika. Ponadto profesjonaliści od SKIB-MED pomogą Ci w uzyskaniu dofinansowania PRFON oraz NFZ. Firma zapewni nie tylko nienaganny i bezawaryjny sprzęt medyczny, ale i kompleksową obsługę i wsparcie podczas zakupu. Zapoznaj się z ofertą sklepu na SKIB-MED.pl.