Korzyści z wynajmowania samochodów

W którymś momencie, każdemu z nas jest potrzebny samochód. Jak wiadomo jednak, własne auto oznacza duże koszty, które mogą boleśnie uderzać po kieszeni. Koszt zakupu, napraw, wymiana opon co sezon, a także paliwo i parkowanie samochodu, to tylko niektóre z wydatków, na które musimy być gotowi, jeśli zamierzamy posiadać swoje 4 kółka.  Oczywiście samochód zawsze można wypożyczyć ze sprawdzonej wypożyczalni aut np: Amigo Rent a Car. Jesteśmy jednak przyzwyczajeni do stereotypu, który mówi, że jest to bardzo droga przyjemność, a starzy malkontenci powtarzają do znudzenia, że taka rozrzutność się nie opłaca. Czy mają rację? Nie do końca. Przyjrzyjmy się zaletom wynajmowania samochodów.

Na początek koszty

Odsuńmy na początek emocje na bok i zajmijmy się twardymi kosztami. Jedną z wielkich zalety wynajmowania samochodu, może być to, że po podliczeniu wszelkich kosztów, często ku zdziwieniu kierowców, okazuję się to dużo tańsze rozwiązanie, niż posiadanie własnego auta. Weźmy pod uwagę kilka podstawowych kosztów. Na początku sam zakup auta. Powiedzmy, że zdecydowaliśmy się na kilkunastoletnie kombi za 10 tysięcy złotych. Uśrednijmy także cenę ubezpieczenia, przyjmując nawet 1000 złotych. To oznacza, że właśnie wydaliśmy 11 tysięcy, by przejechać pierwszy kilometr. Nie da się niestety oszacować kosztów napraw, to zależy od danego modelu auta, ale przyjmijmy, że będzie to 2000 złotych rocznie, łącznie z oponami. Jest to wynik, o którym zapewne marzy każdy posiadacz używanego samochodu ze sporym przebiegiem. Można się także kłócić, że nie powinniśmy brać kosztu zakupu pod uwagę, ponieważ kiedy sprzedamy auto, koszty się zwrócą. To prawda, ale nie wszystkie koszty, pojazd będzie tracił przecież na wartości. Podsumowując wszystkie elementy, wydajemy około 3 – 4 tysięcy złotych rocznie, na jazdę używanym autem średniej klasy. To około 50 dni jazdy samochodem z wypożyczalni, w zależności od wybranego modelu. Oczywiście to może nie wydawać się dużo, ale na pewno znacie osoby, które posiadają samochód, jeżdżąc nim, raz na dwa tygodnie. Koszty będą świadczyć o zaletach wypożyczalni również wtedy, kiedy nasz używany samochód będzie psuł się częściej lub co gorsza, zepsuje się w trasie. Oczywiście sprowadza się to do szczerego rachunku sumienia, który pozwoli ustalić, ile tak naprawdę korzystamy z samochodu. Warto jednak pamiętać, że wypożyczenie auta sprowadza się do prostego rachunku – płacimy jedynie wtedy, kiedy jeździmy, nie martwimy się żadnymi naprawami, ani wymianami.

Przyjemność z jazdy, pełna funkcjonalność

Samochody z wypożyczalni mają także kolejną, ogromną zaletę. Możemy wybierać wśród wielu modeli. Jeśli wysiadamy na lotnisku w obcym mieście, podczas samotnej podróży, wystarczy mały kompakt. Jeśli jedziemy na wakacje lub do rodziny na święta, możemy zdecydować się na wypożyczenie kombi, lub większego vana. Może planujemy przeprowadzkę? Z prawem jazdy kategorii B, możemy wypożyczyć duże busy towarowe. Nawet na okres 12 godzin, podstawione pod wskazany adres. Podsumowując, możemy mieć zawsze taki samochód, jakiego potrzebujemy. Jest także jeszcze jedna ważna sprawa, którą warto poruszyć. Auta z wypożyczalni są nowe, dają więc dużą przyjemność z jazdy i poczucie bezpieczeństwa. Choć najważniejszym aspektem, który przemawia za jazdą samochodem z wypożyczalni jest spokój ducha. Niezależnie od tego, czy auto będzie wymagało naprawy w mieście, czy w trasie, nigdy nie musimy martwić się o koszty serwisu. Dostaniemy także samochód zastępczy, który pozwoli kontynuować jazdę. Korzyści z wynajmowania samochodów jest naprawdę wiele, ale tylko jeden sposób by je sprawdzić. Wypożyczmy wybrane auto i zobaczmy, jak odpowiada nam taki sposób na jeżdżenie.

Warto również zobaczyć artykuł na AutoTesty: http://www.autotesty.net.pl/co-powinienes-wiedziec-zanim-wypozyczysz-auto-z-wypozyczalni/