Jak wydłużyć żywotność opon samochodowych i gdzie szukać nowego ogumienia? Sprawdźmy!

Opony samochodowe to elementy, które bezpośrednio odpowiadają za bezpieczeństwo jazdy. Wyeksploatowane ogumienie znacząco wydłuża czas hamowania, nie gwarantują dostatecznej przyczepności. Co zrobić, aby opony sprawnie służyły jak najdłużej? Gdzie szukać ogumienia, kiedy jego wymiana okaże się już nieunikniona?

Spis treści

Jak jeździć, by oszczędzić opony?

Jak się okazuje, o sprawności opon w dużej mierze decyduje styl jazdy. Im bardziej agresywne hamowanie, tym większa siła tarcia wytwarza się pomiędzy nawierzchnią a oponą. W konsekwencji dochodzi do szybszego wytarcia opon, przez co w krótszym czasie tracą one swoje właściwości. Podobnie intensywne przyspieszanie powoduje szybszą eksploatację ogumienia.

Jakość opon jako czynnik decydujący

Najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o troskę w zakresie dłuższej przydatności do użytku opon samochodowych, jest zdecydowanie jakość ogumienia. Im  wyższej jakości guma, tym dłuższa jej sprawność. Dlatego też polecamy zakup opon tylko od sprawdzonych producentów, którzy posiadają długie doświadczenie i tysiące opinii zadowolonych klientów. W przypadku tego typu marek można być spokojnym o jakość ogumienia.

Gdzie kupować opony?

Zastanawiasz się, gdzie kupować opony samochodowe? Okazuje się, że miejsc, w których można je nabyć, jest bardzo wiele. Pierwszym co wielu kierowcom przychodzi na myśl, jest sklep internetowy, taki jak Ucando. Wspomniany sprzedawca posiada bardzo bogatą ofertę ogumienia – https://www.ucando.pl/k/opony/U2101. Tym, co wyróżnia wspomniany sklep jest oferta składająca się jedynie z produktów wysokiej jakości. Ucando to sklep, w którym dużą wagę przykłada się do jakości produktów oferowanych przez dostawców. Firma nawiązuje współpracę tylko z tymi producentami i dystrybutorami, którzy wielokrotnie testują opony, a wyniki tych badań są pozytywne.

Jednocześnie Ucando jako sklep internetowy, i to jeden z największych w kraju, oferuje bardzo atrakcyjne ceny. Opony samochodowe w internecie można kupić o wiele taniej niż w sklepach stacjonarnych, mimo że pod względem jakości są one tak samo dobre, a wybór produktów jest zdecydowanie większy.

Bezpieczny zakup opon w internecie

Jeśli kupujesz opony lub inne produkty o wysokiej wartości, z pewnością zależy Ci na bezpieczeństwie transakcji. Składa się na nią zarówno bezpieczeństwo danych płatności, jak i danych osobowych. Tym samym wybierając sprzedawcę opon, polecamy zwracać uwagę tylko na te firmy, które przykładają wagę do kwestii bezpieczeństwa. Absolutnym standardem jest szyfrowanie stron internetowych. Certyfikat SSL to dowód, że dane wprowadzane na stronie są bezpieczne. Aby sprawdzić, czy dana witryna posiada ten certyfikat, wystarczy poszukać złotej kłódki na lewo od adresu witryny sklepu – jej obecność oznacza stosowanie SSL.

Ponadto warto jeszcze raz polecić korzystanie z usług jedynie sprawdzonych sklepów, posiadających pozytywne opinie. Jeśli dany sprzedawca jest powszechnie chwalony, według wszelkiego prawdopodobieństwa dokonywanie u niego zakupów jest bezpieczne.