Golarka elektryczna – jaka powinna być?

Chociaż niewątpliwie częściej sięgamy po maszynkę do włosów, golarka również przydaje się często – zwłaszcza gdy zależy Ci na rzeczywiście wykończonej fryzurze. Golarka to narzędzie, jakie towarzyszy wielu mężczyznom niemal każdego dnia. Należałoby dobrać narzędzie, jakie spełni własne oczekiwania oraz dostosuje się do potrzeb. Aby tak się stało, należy zwrócić uwagę na parę ważnych parametrów.

Golarka elektryczna

Golarka elektryczna, to relatywnie stary wynalazek, ponieważ został opatentowany już w 1928. Po pierwszym zainteresowaniu ich popularność nie była za duża, zwłaszcza ze względu na niewielką jakość golenia. Jednakże poprzez owe kilkadziesiąt lat technika zauważyła duży skok oraz teraz wytwarzane narzędzia proponują naprawdę dobrą jakość golenia.

Zobacz również:  Netykieta - najważniejsze zasady - Jak zachowywać się w Internecie

Jak dobrać golarkę elektryczną do zarostu?

Technicznie golarki elektryczne rozłożyć można na dwa typy – golarki z folią tnącą i golarki głowicowe. Czym się różnią? Zwłaszcza regułą działania. Owe pierwsze stosują specjalistyczną folię z otworami, gdzie dostają się włosy. Ostrza odpowiadające za ścięcie zarostu umieszcza się pod folią. Im droższy model, tymże częściej wyloty rozmieszczane są pod rozmaitymi zakątkami, dzięki czemu golenie jest znacznie dokładniejsza. Głowicowa golarka elektryczna ma tymczasem dwie bądź trzy głowice wykonane z osłonek bądź nożyków. Dzięki częściom przenośnym głowice mogą dostosować się do profilu Twojej twarzy.

Jaką golarkę elektryczną dobrać: foliową lub rotacyjną?

Ranking męskich golarek elektrycznych wskazuje, iż ogromnym zainteresowaniem pośród nabywców cieszą się maszynki rotacyjne oraz foliowe. Owe pierwsze likwidują zarost dzięki specjalistycznym ruchomym głowicom wykonanym z foliowych blaszek, pod które wbudowano ostrza. Zależnie od typu, taka golarka może mieć dwa bądź trzy pierścienie. Należałoby pamiętać, iż im większa jest liczba nożyków tnących w maszynce, tymże szybsze oraz precyzyjniejsze będzie golenie. Golarką rotacyjną należy posługiwać się, robiąc okrągłe ruchy.

Zobacz również:  Wizualizacje 3D w Architekturze

Ile kosztuje golarka elektryczna?

Cena golarki elektrycznej zależy od wielu elementów, w tymże m.in. od jej parametrów, przydatnych funkcji, produktu, natomiast również renomy wytwórcy. Najtańsze golarki elektryczne kosztują 30-50 zł. Jednak nie można oczekiwać od nich za wielu funkcji lub ciągłego oraz dobrego działania. Nie bez znaczenia przy tymże jest to, iż niedrogie golarki elektryczne relatywnie niejednokrotnie się psują, natomiast ich naprawa jest nierentowna. Lepsze golarki elektryczne kosztują od 100 do 1000 zł – ich wartość jest zależna od specjalnych funkcji.

Źródło: https://www.familion.pl/zakupy/odkryj-zalety-uzywania-golarki-elektrycznej