Kapsułki do prania- rewelacyjny zamiennik tradycyjnych proszków?

Kapsułki do prania to stosunkowa nowość na rynku detergentów do prania. Od momentu kiedy się pojawiły stały się bardzo modne i już praktycznie każda marka ma taki produkt w swoim asortymencie. Producenci reklamują je jako ekonomiczny i wygodny w użyciu środek. Czy rzeczywiście tak jest? I jak kapsułki radzą sobie ze standardowym praniem? O tym wszystkim będzie można przeczytać w tym artykule.

Spis treści

Rodzaje kapsułek do prania

Od momentu wejścia na rynek zdążyło już powstać kila rodzajów kapsułek. Wszystkie niezależnie od ilości zawartych w nich substancji są zamykane w żelowych woreczkach, które bez żadnego problemu rozpuszczają się w wodzie, uwalniając środki piorące. Pierwsze kapsułki, które pojawiły się na półkach sklepowych zawierały tylko porcję standardowego żelu do prania, oczywiście z dedykacją czy to do prania białych rzeczy, czy czarnych lub kolorowych. Do nich konieczne jeszcze było dodawanie osobno płynu do płukania. Teraz bez problemu w każdym sklepie można dostać kapsułki 2w1, czyli takie, które zawierają żel do prania i płyn do płukania. Z kolei najnowszej generacji kapsułki piorące są już 3w1. Jedna kapsułka podzielona jest na 3 komory i w każdej znajdują się odpowiednio: żel do prania, płyn do płukania i odplamiacz. Wszystkie te 3 rodzaje  kapsułek cały czas są dostępne na rynku i każdy może sobie wybrać według własnych preferencji.

Jak używać kapsułek do prania?

Trzeba przyznać producentom, że gwarantowana przez nich łatwość użytkowania jest prawdziwa. Nikt nie będzie miał problemu z zaaplikowaniem odpowiedniej ilości detergentów przy używaniu kapsułek. Wystarczy włożyć jedną do bębna pralki, włączyć odpowiedni program i już, pranie gotowe! Jest to bardzo szybkie i wygodne.Akurat te środki do prania najlepiej sprawdzają się przy praniu w wyższych temperaturach. Czasami niektórzy użytkownicy uskarżają się, że kapsułka nie do końca się im rozpuściła i pozostały jakieś grudki środków piorących na ubraniach. Takie sytuacje zdarzają się tylko wtedy, kiedy pierzemy w najniższej temperaturze lub wybieramy opcję prania w zimnej wodzie. W innych przypadkach kapsułki piorące rozpuszczają się bez problemu.

Więcej o kapsułkach: https://wmieszkaniu.pl/kapsulki-do-prania-korzystne-rozwiazanie-czy-zwykle-wygodnictwo-art923.html

Kapsułki piorące- na co zwracać uwagę?

Zanim dokonamy zakupu, koniecznie sprawdźmy, czy wybierane przez nas środki są wystarczające, czyli czy mają już w sobie płyn do płukania, albo czy potrzebujemy takich z odplamiaczem. Sprawdźmy też, czy dane kapsułki są uniwersalne do każdego rodzaju prania, a może są odpowiednie tylko do kolorów? Szukając swoich ulubionych, warto popróbować kilku różnych. Niektóre zawierają specjalne substancje konserwujące do ubrań, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się ich kolorem i trwałością znacznie dłużej. I na koniec najważniejsza rzecz o jakiej trzeba pamiętać, to trzymanie kapsułek do prania poza zasięgiem dzieci.