MIESZKANIE W APARTAMENCIE: JAK POKOCHAĆ MIESZKANIE, W KTÓRYM MIESZKASZ

Niestety, rzadko można znaleźć idealne mieszkanie. Dlatego tak ważne jest, aby polowanie na apartament traktować priorytetowo w oparciu o to, co jest dla Ciebie najważniejsze. Zazwyczaj oznacza to po prostu poświęcenie odrobiny czasu na znalezienie mieszkania, które jest bliżej transportu publicznego lub czegoś podobnego, ale czasami miejsce, które znajdziesz, nie jest do końca tym, czego chciałeś.
Więc co należy zrobić, gdy sytuacja mieszkaniowa nie jest dla ciebie zadowalająca? Ważne jest, aby stworzyć przestrzeń, w której będziesz czuć się szczęśliwy i komfortowo przez cały okres najmu, tak naprawdę jest to łatwiejsze niż myślisz. Oto jak pracować z tym, co masz i stworzyć mieszkanie, które kochasz:

Znajdź idealną konfigurację

Uwierzcie lub nie, twoje wyposażenie może być bardzo ważne, jeśli chodzi o to, jak się czujesz o swoim mieszkaniu. Nawet jeśli nie abonujesz Feng Shui, jest coś, co można powiedzieć o wykorzystaniu mebli do stworzenia pewnego rodzaju przestrzeni.
Kilka wskazówek: Po pierwsze, nie wypełniaj swojego miejsca zbyt dużą ilością mebli – możesz czuć się stłoczony i dyskomfortowo. Po drugie, nie należy od razu wprowadzać jednego rodzaju ustawień. Co kilka dni spróbuj różnych aranżacji, aż do momentu, gdy znajdziesz taką, która Ci się spodoba.

Dodaj oświetlenie

Oświetlenie, a zwłaszcza naturalne, jest doskonałym sposobem na udekorowanie każdego mieszkania. Mój apartament przylega do alei, co niestety oznacza, że większość światła słonecznego jest zablokowana przez sąsiadujący z mną budynek.

Jeśli, tak jak mój, w Twoim mieszkaniu boleśnie brakuje oświetlenia, uzupełnij je o dodatkowe lampy na podłodze i użyj żarówek pełnowymiarowych imitujących światło słoneczne.

Lustra można również powiesić tak aby odbijały światło i rozświetlały apartament.

Zobacz również:  Czym jest las w słoiku

Praca na ścianach

Jeśli wynajmujący na to zezwoli, zastanów się nad malowaniem ścian. Kilka kolorowych akcentów na ścianie lub dwa mogą dodać blasku nudnym białym ścianom.

Pokochaj mieszkanie w którym żyjesz – pracuj ze ścianami

Jasne kolory, takie jak żółty i różowy, są radosne i energetyzujące, podczas gdy zielenienie, błękity i brązy dają bardziej uspokajający efekt.

Spraw, aby Twoja sypialnia stała się prawdziwym przytulnym miejscem.

Bez względu na to, czy jesteś w studio, czy też posiadasz oddzielną sypialnię, miejsce, w którym znajduje się Twoje łóżko, powinno być tak wygodne i spokojne, jak to tylko możliwe. W rzeczywistości, zapewniając sobie miejsce do spania, możesz czuć się lepiej w całym mieszkaniu.
Pokochaj mieszkanie w którym żyjesz – Zmień swoją sypialnię w miejsce przyjazne dla Ciebie.
Użyj pluszowych prześcieradeł, kocy i poduszek, aby stworzyć przystań, w której możesz się zrelaksować.

Pozbądź się bałaganu.

Bałagan jest o wiele bardziej psychologicznie stresujący niż można by sądzić, co oznacza, że utrzymanie porządku w mieszkaniu może pomóc cieszyć się spędzonym w nim czasem. Jeśli czujesz, że każdy pokój w Twoim mieszkaniu jest zbyt zatłoczony, czy to meblami, czy też innymi przedmiotami, pozbądź się od pięciu do dziesięciu przedmiotów.

Pokochaj mieszkanie w którym żyjesz – pozbądź się bałaganu

Wybierz meble lub inne rzeczy, które nie są dla Ciebie tak ważne lub których nigdy nie używasz – w mgnieniu oka poczujesz się lepiej.

Uczyńcie je ładne.

Spędź pierwsze kilka tygodni (lub miesięcy, jeśli jesteś leniem takim jak ja) po wprowadzeniu się do mieszkania, aby każdy pokój był ładny.
Pokochaj mieszkanie w którym żyjesz – stwórz z niego wyjątkowe miejsce.
Dodaj wieszaki ścienne, obramowane obrazy i wszystko, co sprawi, że poczujesz się dobrze. Prawdziwe lub sztuczne kwiaty w wazonie to czarujący akcent, który może sprawić, że w mieszkaniu poczujesz się szczęśliwszy.
Niezależnie od tego, czy jest to duża zabytkowa szafa, czy piękna kanapa, ten rodzaj splotu sprawi, że będziesz mógł cieszyć się swoim apartamentem jeszcze bardziej. Po prostu upewnij się, że pieniądze, które wydajesz, są inwestycją w przedmiot, który będziesz mógł zabrać ze sobą w przyszłości.

Zobacz również:  Debata z współlokatorem: Kto dostaje większą sypialnię?

Rozrywka

Chcesz kochać miejsce, w którym mieszkasz? Po prostu zaproś znajomych! Prawie wszystko jest lepsze z dodatkiem kilku wspaniałych wspomnień, więc niech Twoja dziewczyna lub chłopak zaproszą grono ludzi na imprezę.

Pokochaj mieszkanie w którym żyjesz – rozrywka.

Natychmiast ożywią i sprawią, że poczujesz się jak u siebie w domu – i komplementy od wszystkich za wspaniały zmysł dekoracyjny również nie zaszkodzą.

Zachowaj wygodę i komfort.

Sprawi to, że w Twoim mieszkaniu poczujesz się jak w domu, otocz się ulubionym i najbardziej sentymentalnymi przedmiotami.
Pokochaj mieszkanie w którym żyjesz – trzymaj przy sobie osobiste rzeczy.
Może to oznaczać umieszczenie zdjęć na komodzie, ułożenie kilku ulubionych książek na stoisku nocnym lub trzymanie w zamrażarce tajnego kawałka czekolady. Posiadanie pocieszających przedmiotów wokół to trochę tak, jak trzymanie się starego bezpiecznego koca (w najlepszy możliwy sposób).

Poświęć swój czas


Jeśli od razu nie jesteś zakochany w swoim mieszkaniu, pamiętaj, że osiedlenie się w nim może zająć trochę czasu.

Pokochaj mieszkanie w którym żyjesz – Poświęć swój czas.

Dokonuj zmian, dodawaj dekoracje i zmieniaj układ rzeczy co jakiś czas, aż znajdziesz najlepszy sposób na wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Daj mu wystarczająco dużo czasu, a może się okazać, że lubisz, gdzie mieszkasz.