W jaki sposób prowadzić nowoczesne biuro rachunkowe?

W dobie dynamicznego rozwoju gospodarki, biura rachunkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Powstające działalności, spółki i przedsiębiorstwa potrzebują nowoczesnej, kompleksowej i profesjonalnej obsługi. Współczesne biura rachunkowe muszą być przygotowane na rosnące potrzeby i wymagania Klientów. Zmieniające się prawo, szybkość tempa pracy oraz rosnąca konkurencja powodują, iż biura rachunkowe coraz częściej muszą wychodzić na przeciw oczekiwaniom potencjalnych Klientów.

Przedsiębiorca i Księgowy – dynamiczna zmiana na przestrzeni ostatnich lat

Potrzeby klientów są zmienne. Obecnie oczekują oni o wiele więcej niż kilka lat temu. Poprawne księgowanie dokumentów, czy przestrzeganie terminowości w kontakcie z instytucjami finansowymi nie wystarcza. Przedsiębiorcy coraz częściej wymagają stałego doradztwa ze strony biur rachunkowych i dyspozycyjności obsługujących ich pracowników. Zapytania mailowe i telefoniczne, w czasie prowadzenia ważnych negocjacji, są codziennością dla nowoczesnych biur rachunkowych. Doradztwo podatkowe ekspertów w sprawie aktualnie obowiązujących bądź zmieniających się przepisów jest wpisane w obowiązki profesjonalnego biura.

Księgowy stał się dla przedsiębiorcy jednym z najważniejszych partnerów biznesowych. To od jego decyzji zależy kondycja i przyszłość firmy. Jeżeli Klient może polegać na księgowym, z pewnością zaowocuje to długoletnią współpracą. W tym zawodzie odpowiednie wykształcenie, doświadczenie oraz stale aktualizowany zasób wiedzy, są kluczem do pozyskania zaufania przedsiębiorcy. Rozwój współczesnego księgowego zależy od dwóch głównych czynników. Pierwszym z nich jest stałe aktualizowanie wiedzy z zakresu rachunkowości, śledzenie zmian w przepisach oraz wdrażanie ich w codziennej pracy. Drugi czynnik to budowanie relacji z Klientem. Przedsiębiorca, który może liczyć na szybkie rozwiązanie problemu, czy poradę mailową o wiele szybciej przekona się do konkretnego fachowca i biura.

Zobacz również:  Candidate Experience czyli ocena procesu rekrutacyjnego na wagę złota. Jak lepiej rekrutować?

Zakres usług nowoczesnych biur rachunkowych jest bardzo duży. Ich najczęstszy problem stanowi brak odpowiedniej ilości czasu na kompleksową obsługę dużej liczby Klientów. W jaki sposób możemy usprawnić jego działanie?

Terminowość Klienta

Największy problem biur rachunkowych stanowią nieterminowi Klienci. Dokumenty dostarczone po czasie powodują konieczność nanoszenia poprawek, co zwiększa ryzyko błędów. Zbudowanie trwałej współpracy z przedsiębiorcą spowoduje, iż poznamy potrzeby jego biznesu. Pozwoli to na wypracowanie wspólnych rozwiązań oraz wzajemnego zaufania. Biuro pozyska stałego Klienta, z którym ustali korzystne dla obu stron zasady, zaś Klient będzie miał pewność, iż finanse jego firmy są w dobrych rękach.

Optymalizacja efektywności i organizacji pracy nowoczesnego biura rachunkowego

Pracownik nowoczesnego biura rachunkowego musi poradzić sobie z wieloma sprawami jednocześnie. Aby profesjonalnie realizować powierzone zadania należy odpowiednio zorganizować swój czas pracy. Jednym z kluczowych sposobów na sukces jest wdrożenie w pracy zasady 2 minut. Polega to na oszacowaniu przewidywanego czasu realizacji danego zadania. Jeśli zajmie ono więcej niż 2 minuty powinniśmy wykonać je od razu, bez przekładania na inny termin. Wprowadzenie tej reguły pozwoli na sprawne i systematyczne realizowanie bieżących zadań.

Zobacz również:  Co to jest Wibor, Libor, Euribor?

Współczesne rozwiązania systemowe, a biuro rachunkowe

Obecnie technika w znacznej części pomaga w usprawnieniu pracy biur rachunkowych. Nowoczesne systemy umożliwiają archiwizację i przesył wielu dokumentów. Postęp sprawia, iż Klient nie musi osobiście dostarczać pokaźnych plików faktur i tracić czasu na objaśnienia. Księgowy może zadawać pytania z odnośnikami do poszczególnych dokumentów, zaś Klient otrzymując powiadomienia, przy pomocy smartfona, jest w stanie udzielić informacji na bieżąco niezależnie od miejsca położenia. Tym samym rozwiązania systemowe pozwalają na profesjonalną obsługę Klienta oraz stały dostęp do wszystkich kluczowych zagadnień.

W jaki sposób prowadzić nowoczesne biuro rachunkowe?
3 (60.86%) 140 głos[ów]