Wizytówki online — jak wybrać najlepszy rodzaj papieru i wykończenia?

Wręczanie wizytówek może być skuteczną metodą na nawiązanie satysfakcjonującej relacji biznesowej. Dzięki zamieszczonym na kartoniku informacjom, takim jak imię i nazwisko, numer telefonu, czy adres można w łatwy sposób nawiązać kontakt. Niewielki rozmiar wizytówek pozwala na ich przechowywanie w takich miejscach, jak portfel, czy kieszeń. Jeśli prowadzisz firmę, zamów wizytówki online, zanim to jednak zrobisz zastanów się nad tym, jak powinny one wyglądać, aby przyciągać uwagę.

Dlaczego warto zamówić wizytówki online?

Zamówienie wizytówek wiąże się z wieloma korzyściami. Nie tylko znacząco ułatwiają kontakt pomiędzy ludźmi, ale również pomagają budować pozytywny wizerunek firmy. Dlatego tak ważne jest dokładne przemyślenie, jak dokładnie powinny one wyglądać. Dobrze zaprojektowana wizytówka przyczynia się do zwiększenia zaufania klientów i partnerów biznesowych, co z kolei sprzyja utrzymywaniu długofalowych relacji.

Wizytówki są małe i bardzo poręczne, można je więc zawsze mieć przy sobie. Takie akcesorium bez trudu mieści się w portfelu, kieszeni, czy eleganckim etui. Niewielki rozmiar pozwala na szybkie i łatwe wymienianie się informacjami kontaktowymi podczas spotkań. Wizytówki świetnie się również sprawdzają jako narzędzie marketingowe, którym można się posługiwać na targach, konferencjach i innych eventach. Po takim wydarzeniu bez trudu sięgniesz po kartonik i zadzwonisz lub napiszesz e-mail, aby wrócić do przerwanej rozmowy.

Jaki wybrać rodzaj papieru i wykończenia?

Przygotowując się do zamówienia wizytówek trzeba dobrze przemyśleć, jakiego chce się użyć papieru. Istnieje wiele różnorodnych rozwiązań w tym zakresie. Papier matowy sprawdza się w przypadku projektów, które zawierają więcej tekstu, ponieważ nie odbija światła. Papier błyszczący nadaje się do produkcji wizytówek z dużą ilością zdjęć, ponieważ pozwala na uzyskanie żywych i wyrazistych kolorów. Papier kredowy charakteryzuje się zaś wyjątkowo eleganckim wyglądem i kojarzy z markami luksusowymi. Możliwe jest również zamówienie wizytówek wykonanych z papieru barwionego w masie, perłowego, a nawet metalicznego. Wśród dostępnych opcji znajduje się również zamówienie plastikowych wizytówek. W niektórych przypadkach warto zachować minimalizm, jeśli jednak usługi firmy  są adresowane do młodych ludzi, lepiej sprawdzą się ekstrawaganckie rozwiązania.

Przy wyborze papieru warto ponadto zwrócić uwagę na jego gramaturę. Im jest ona wyższa, tym kartonik grubszy i bardziej odporny na zniszczenie. Sposób wykończenia wizytówek także wpływa na ich skuteczność. Dobrze sprawdza się lakierowanie UV, foliowanie matowe lub błyszczące, a także wytłaczanie. Każda z tych opcji charakteryzuje się innymi zaletami. Oczywiście wybierając rodzaj papieru i wykończenie wizytówek warto również wziąć pod uwagę wysokość zakładanego budżetu oraz ilość sztuk, które chce się zamówić. Kup wizytówki online, a na pewno nie będziesz żałować tej decyzji i chętnie wrócisz po więcej!